ELEKTRONSKO IZDANJE PRVOG BROJA MATEMATIČKOG ČASOPISA "MATIX"

Elektronsko izdanje prvog broja matematičkog časopisa “Matix”

Matematičari Druge gimnazije, nakon niza sjajnih rezultata na međunarodnim takmičenjima, u protekloj školskoj godini su radili i na matematičkim istraživanjima. Rezultat toga je prvi broj matematičkog časopisa za učenike osnovnih i srednjih škola “Matix”, čije je štampanje završeno prošle godine, a sada je dostupan i u elektronskoj verziji. U časopisu možete pronaći autorske tekstove naših sjajnih mladih matematičara u kojima obrađuju teme iz takmičarske matematike, ali i zanimljive priče poput one o ženama u matematici. Učenici vrijedno rade na pripremi tekstova za drugi broj koji bi trebao izaći uskoro. Časopis je namijenjen svima koji uživaju u matematici te se može koristiti u redovnoj nastavi, kao i u matematičkim školskim klubovima. Prvi broj “Matixa” možete preuzeti ovdje.